ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Musica Orbis Koncertní cyklus 2023
březen - červenec 2023

Koncertní cyklus Musica Orbis představuje nejtalentovanější zahraniční hudebníky, kteří přijíždějí do Prahy zahrát zpravidla výjimečná díla od světoznámých autorů.

Letošní devátý ročník zahájil na počátku března japonský orchestr z Kjóta.
Doshisha University Orchestra patří mezi nejprestižnější a nejstarší mládežnické orchestry v Japonsku. V jejich provedení zazněla 5. března v Dvořákově síň Rudolfina jeho 7. symfonie d moll. Tu doplnila Akademická slavnostní předehra op. 80 jeho mentora a přítele Johannese Brahmse. Nedalekou hudební minulost zastoupila skladba Hudba pro symfonický orchestr japonského autora Yasushiho Akutagawy, která odráží vlivy Dimitrije Šostakoviče a Sergeje Prokofjeva.

Druhý koncert cyklu patřil americkému Pacific Symphony Youth Orchestra z jižní Kalifornie, který v letošním roce oslavil třicet let od svého vzniku a je uznáván jako jeden z nejvýznamnějších mládežnických orchestrů v zemi. V Praze 29. června ve Smetanově síni Obecního domu pod taktovkou Jacoba Sustaity zazněla díla Ludwiga van Beethovena, Giuseppe Verdiho a Petra Iljiče Čajkovského.

Třetí koncert cyklu završil 8. července v Dvořákově síni Rudolfina americký orchestr Oakland Symphony Youth Orchestra, z oblasti San Francisca, který se každé tři roky vydává na mezinárodní turné. V Rudolfinu kromě jiného jako pocta české hudbě zaznělo Fantastické scherzo pro orchestr, op. 25 Josefa Suka, skladba Nezodpovězená otázka amerického skladatele Charlese Ivese či předehra k opeře Candid jeho krajana Leonarda Bernsteina.

Prohlédněte si naši galerii nejlepších momentů z nezapomenutelných koncertů.

Informace o vstupenkách

 

Fotky z minulých ročníků Musica Orbis si můžete prohlédnout v sekci galerie.

Partneři koncertního cyklu Musica Orbis